HISTORIE:

Brněnská trampská skupina OZVĚNA se poprvé před mikrofony představila v klubu Horizont v Brně - Lesné v září 1978. Předtím to byla slezinová parta kamarádů, jezdících pod názvem "Sdružení brněnských tunelářů", ven do přírody za účelem relaxace po "náročném pracovním týdnu", a také zúčastnit se všech možných i nemožných soutěží u táborových ohňů. Až k rozhodnutí, že založíme trampskou skupinu, jsme se dostali přes bály, sborové zpěvy a první pokusy o vlastní písničky.

Původní sestava:
"Pitt" Petr Vyhlas - kytara, zpěv
"Sup" Jiří Polák - kontrabas, zpěv
"Jack" Jaroslav Jakesch - kytara, zpěv
"Čita" Milena Antonínová - kytara, zpěv, Martin Klemš - mandolína, zpěv
"Šany" Dušan Kuchár - foukací harmonika.

Současně s hraním v OZVĚNĚ jsme ochotničili v divadle pro děti a mládež Komorní scéna Brno. V té době to byla obrovská výhoda, protože nám divadlo umožnilo začít pořádat nekonečnou řadu P.T.O. (Písničky táborových ohňů). Ve své době to byla prakticky jediná povolená pravidelná akce toho druhu v Brně. Díky pravidelným večerům P.T.O. s různými hosty (Honza Dobiáš, Michal "Jupp" Konečný, Irena "Silence" Přibylová) jsme se zase my mohli dostat dál za brněnská humna (Táborový oheň MS v Praze v Malostranské besedě, Svojšický slunovrat, FTP Horní Jelení, Sokolovský dostavník...). To už v kapele chyběli "Jack" a "Šany". Dostali jsme se do podvědomí příznivců trampské písně po celé republice. Přišla první ocenění - v Sokolově autorská Porta 1980 za "Supovu" píseň "Nádraží", nějaké to vítězství na FTP Horní Jelení, Mohelnickém dostavníku... Na podzim 1980 odešel na vojnu "Sup", na jeho místo jsme už na Sokolovské Portě zlanařili tehdejšího člena trampského sboru Lata 25 - Michala Čecha, zvaného "Žralok". V roce 1981 jsme vzali na záskok za "Čitu", čekající potomka, na dlouhou dobu poslední posilu - Pavlu "Fazolu" Dvořáčkovou. Ta s námi zůstala i po bleskovém návratu "Čity" do kapely, což bylo oboje dobře. Pro Ozvěnu nastala nejlepší léta. Dál jsme jezdili po festivalech, soutěžích, později i natáčeli v rozhlase a v televizi, žili naplno muzikou. OZVĚNA získala Interpretační Porty v Plzni v letech 1985 a 1986, vyhrála Jizerskou notu, Zpívající Totem v Karviné...

Těžkosti nám nastaly po odchodu Pavly do Bokomary, Progresu... a "Čity", kterou to s námi už nebavilo. Ještě dva roky jsme vystupovali s novou zpěvačkou Blankou Suchánkovou a s Petrem "Matějem" Zemanem - zpěvákem a mandolinostou známých Trosečníků z Rosic u Brna. Úderem Velikého listopadu 1989 jsme se sice nerozpadli, ale přestali jsme zkoušet i vystupovat. V roce 1991 jsme na výběr písniček brněnských trampských skupin "Na kančí louce" jednorázově s Pavlou i "Čitou" ve studiu v Soběšicích natočili písničku "Po řece dolů". Obrat pak nastal v roce 1996 při "křtění" CD sampleru "Na kančí louce 2", kde už jsme měli tři písničky. V Dělnickém domě na Jamborce v Brně se sešla stará dobrá OZVĚNA, my jsme z rozběhu zahráli pět svých písniček a museli dalších pár přidat. A od té doby jedeme dál, jen nedávno Martina Klemše nahradil Pavel "Forzajt" Pavlík.

V současné době hraje OZVĚNA v obsazení:
Pavla "Fazola" Střechová - zpěv, kytara, zobcové flétny
Milena "Čita" Čechová - zpěv, kytara, zobcové flétny
Petr "Pitt" Vyhlas - zpěv, 12 strunná kytara
Michal "Žralok" Čech - zpěv, baskytara, kytara
Pavel "Forzajt" Pavlík - zpěv, kytara, bendžolínaZa kapelu OZVĚNA
Pitt
 
 MP3  
 MP3 LIVE
 TEXTY
 PTO
 KALENDÁŘ
 FOTKY
 HISTORIE
 ARCHIV
 VZKAZY
 KONTAKTY
Admin entry echoWEB™ Coded by Petr Vyhlas optimalized for Mozilla Firefox